Baltijos šalys Istorija Okupacija Pasipriešinimas Sovietai

Gegužės 8 d. Baltijos šalyse

Gegužės 8 d. Baltijos šalys minės 73-iąsias Pergalės Europoje dienos metines. Šią dieną minima Antrojo pasaulinio karo Europoje pabaiga ir prisimenami tie, kurie žuvo šiame konflikte. Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vyks ceremonijos ir paradai, skirti pagerbti per karą žuvusius karius ir civilius gyventojus. Įvairiuose miestuose taip pat bus organizuojami tokie renginiai kaip koncertai, paskaitos ir specialios parodos. Daugybė žmonių susirinks stebėti visų trijų šalių veteranų, apsirengusių karinėmis uniformomis, parado, žygiuojančio gatvėmis. Tai iškilmingas renginys, primenantis jų bendrą kovą prieš fašizmą Antrojo pasaulinio karo metais. Diena baigsis fejerverkais ir kiekvienos šalies nacionalinio himno giedojimu. Gegužės 8-oji yra svarbi atmintina diena, kai pagerbiami kare kovoję ir žuvę žmonės ir primenama taikos svarba.

Gegužės 8 d. paminėti planuojama ir keletas kitų renginių visose Baltijos šalyse. Lietuvoje prie Kryžių kalno Šiauliuose vyks didelė atminimo ir vainikų padėjimo ceremonija. Tai vienas svarbiausių lietuvių tapatybės ir tautinio pasipriešinimo sovietų okupacijai Antrojo pasaulinio karo metais simbolių. Rygoje, Latvijoje, prie Laisvės paminklo vyks atminimo koncertas, skirtas žuvusiems kariams ir civiliams gyventojams atminti. Estijoje, Tartu mieste, vyks deglų eisena, kuria bus pagerbti per Antrąjį pasaulinį karą kovoję asmenys.

Nesvarbu, kur Baltijos šalyse gegužės 8 d. būsite, ši diena tikrai bus nepamirštama ir skirta pagerbti Antrojo pasaulinio karo metu kovojusius ir pasiaukojusius žmones. Šią svarbią dieną kolektyvinis šių drąsių žmonių atminimas išliks gyvas.